Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış Ürün Görseli

Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış

Ayaklar da mantar neden olur ?Ayaklar da mantar neden olur ?

Ayak mantarı çok yoğun bir şekil de yaşanan bir cilt problemidir. Bir çok insan da hayatı boyunca en az bir kere ayak mantarı görülmektedir. Daha çok erişkin ve yaşları ilerleyen erkekler de görülen bir problemdir. Kadınlar da ve yaşları 12 ye kadar olan çocuklar da nadir görülmektedir. Ayak mantarı başarılı şekil de tedavi edilse de ne yazık ki tedavi den sonra da tekrarlayabilen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığa neden olan mikrop mantar adı verilen ufak bir bitki türüne benzemektedir. Mantar en iyi karanlık ve nemli ortamlar da gelişmektedir. Bu durum için de ayaklar son derece uygun olan bir bölgedir.

Ortak kullanım alanları, ortak kullanılan eşyalar, havlu, terlik, ayakkabı mantar geçmesi son derece kolay olan bir bölgedir. Ayaklar da meydana gelen mantar hem ayaklarınızın kokmasına hem de ayaklarınızın soyularak kabuk bağlamasına neden olmaktadır. Ayak mantarı tedavisi mümkündür. Sizler de ayaklarınızı rahat bir şekil de bu problemden kurtarabilirsiniz.

Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış

ayakAyaklarımızın önemi !

Ayaklarımız bütün yükümüzü taşıyan ve en fazla kemik yapısına sahip olan organımızdır. Ayaklarımızın sağlıklı olması gün için de daha kaliteli bir yaşam geçirmenizi sağlamaktadır.

Ayak sağlığımız için bazı kurallara dikkat etmemiz gerekmektedir;

Giydiğiniz ayakkabı ya da terliklerin çok fazla dar olmaması gerekmektedir. Dar olan ayakkabılar ayaklarınızın şekli olarak bozulmasına eklemlerin bozulmasına neden olmaktadır.

Gün için de uzun süreli oturmak ayaklarınızın şişmesine ve ayakkabılarınızın daralmasına neden olabilmektedir. Masa başı işler de çalışan insanların mutlaka gün için de kısa yürüyüşler yapması gerekmektedir. Bu hareket ile kan dolaşımınızı hızlandırarak ayaklarınızın rahatlamasını sağlayacaksınız.

Yaz ayların da ayakkabıların içine bir çok insan çorap giymek istemez. Ayaklarınıza çorap giymemek ayaklarınızın terlemesine ve kötü bir koku meydana gelmesine neden olmaktadır.  Yaz ayların da ayakkabılarınızın içine çorap giymeyi ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Akşam eve geldiğiniz de ayaklarınızı ılık su ile yıkayarak sonrasın da iyi bir şekil de kurulayınız. Ayaklarınızı biraz yüksek de tutarak biraz dinlendirebilirsiniz.

Ayak Kokusu Kremi GÜNCEL BLOG YAZILARI