Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış Ürün Görseli

Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış

Ayakkabılarınızı ve Ayaklarınızı Ovucu Alkol ile De-Kıyabilir

 

Gönderen kahve filtresi ve kabartma tozu ile buzluğa atarak , sizin korkak kokulu ayakkabı dışarı kıyameti almak için çeşitli yöntemler önermişlerdir. Ancak 13 yaşından beri “kokulu biber” takma ismini aldığı Redditor zwei2stein, saf alkolün ayakkabılarınızı ve ayaklarınızı deşarj etmenin en iyi yol olduğunu söylüyor.

 

 

Kahve Filtresi ve Pişirme Soda ile Ayakkabılarınızı De-Kokar

Ayakkabılarınız kokuyor mu? Üzgünüm, biraz ileriydi, ama … öyle mi? Gerçekten, olacađýn bir ţey deđil …

 

Daha fazla oku

Ayakkabılarınızı dezenfekte etmeniz gerekiyor:

 

Kurutun onları.

Alkol temizleyin ve içine emdirin.

Kurumalarını bekleyin.

Kendi ayakları için çok kolaydır:

 

Duş almak

Ayakta biraz saf alkol.

Ayrıca, her çatlağa ulaşmak için alkolle ıslatılmış çizmelerinizde birkaç adım deneyebilirsiniz.

 

Tabii ki, önleme tedaviden daha iyidir, bu yüzden Reddit’te başkalarından edinin, başta bu kokuları durdurmanın farklı yollarını öğrenmek için okuyun.

Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış

Ayakkabı Dondurma

 

1

Kokuyu dondurun. Ayakkabılarınızı dondurucu boyutunda yapışkan plastik poşetlere koyun (gerekirse ayakkabı başına birer tane) ve gece boyunca derin dondurucuya koyun. Soğuk kokuya neden olan herhangi bir mantar veya bakteri öldürmelidir.

Yöntem

7

Çorap Kullanma

 

1

Mümkünse çorap giyin. Nefes pamuklu çoraplar, ayakkabılarınızı biraz daha temiz tutarak ayaklarından gelen nemin bir kısmını emmeye yardımcı olur.

Daire veya yüksek topuklu ayakkabı giyiyorsanız, gösterilmeyecek çorap giyebilirsiniz. Topuk sırtınızı, ayaklarınızın yan ve altını ve parmaklarınızın önünü örtmek için kesilmelidirler.

Çalışan çorap kullanın. Ayaklarınızı kuru tutmaya yardımcı olan “nem çekici” teknoloji uyguluyorlar.

Yöntem

8

Taban veya Astar

 

1

Sedir iç tabakları veya cips kullanın. Cedar mantar önleyici özelliklere sahiptir ve genellikle kıyafetleri deodorize etmek için kullanılır. Ayakkabı tabanlarında kalacaktı, oysa cips gece takılmalı ve sabah çıkartılmalıydı.

 

2

Koku kontrollü tabanlık koyun. Koku kontrol eden tabanlıklar, tabanın şeklinize uyacak şekilde kesilebilir ve birkaç farklı renkte olabilir. Bunlar sandaletler, yüksek topuklu ayakkabı veya açık ayakkabı için iyi çalışıyor.

Astarı, çift taraflı küçük şeritler veya kauçuk çimento bezleri ile sabitleyin. Bunlar, mantar tabanının kolaylıkla çıkarılabilir halde kalmasına yardımcı olacaktır.

 

3

Gümüş ayakkabı astarları kullanın. Gümüş içeren astarlar anti-mikrobiktir ve koku veren bakterilerin büyümesini engeller.

 

4

Kurutucu tabakalarını kullanın. Bunları kullanırken basitçe birkaç kurutucu yaprağını ayakkabılarınıza koyun. Bunlar anında koku kokusunu giderir.

Yöntem

9

Ayakkabı Yıkama

 

1

Ayakkabılarınız yıkanabilirse, onlara banyo yapın. Onları çamaşır makinesine atın ya da nazik bir temizlik için onları deterjan banyosuna batırın. İçeri, özellikle de (taban astarı) da temizlediğinizden emin olun ve tekrar kullanmadan önce ayakkabıların tüm bölümlerinin kurumasına izin verin.

Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış

Ayakkabılarınızın Kokuşmasını Önleme

 

Ayakkabılarınızdan ve ayağınızdan gelen ufak ama büyüyen kokunun rahatsız mısınız? Ayak kokusu herhangi bir şeyden kaynaklanabilir: bir çift ayakkabının aşırı kullanımı, bakteriyel veya mantar enfeksiyonu veya havalandırma olmaması. Güzel vuruşlarınızda gelen bu keskin, misk kokusu, kurtulmak istersen, daha fazla kendinizi yormayın. Kokuşmamak için ayakkabılarınızı nasıl tutacağınız hakkında bir tartışma için okumaya devam edin.

 

 

 

Yöntem

1

Doğru Ayakkabı Seçimi

Ağrısız Ayakkabıları Düzelt Adlı 4. Adım başlıklı resim

1

Size uygun ayakkabılar giyin. Ayakkabılarınız sana uymuyorsa, ayaklarınız her zamankinden daha fazla terleyebilirdi (inanılmaz derecede rahatsızlık verici olmaktan). Ayakkabı almadan önce takılıyorsunuz ve ayağınız sarsmaya başlarsa podiatristi görmekten korkmayın.

Stretch Shoes başlıklı resim Step 6

2

Nefes alabilen kumaşlara sahip ayakkabılar giyin. Korkunç bir devrim niteliğinde bir fikir değil, daha nefes alabilen kumaşlara sahip ayakkabı giymek ayak ter ve kokusunu azaltacaktır. Sentetik kumaşlar genellikle nefes almıyor. En nefes alabilen kumaşlar şunları içerir:

Pamuk

Keten

Deri

Kenevir.

Yöntem

2

Ayakkabılara Bir Mola Verme

 

1

Alternatif ayakkabılar. Aynı ayakkabı çiftini üst üste iki gün giymekten kaçının. Bu, onlara tekrar giymeden önce onlara hava atma şansı verir.

Adlı Keep Adım Beyaz Adidas Süperstar Ayakkabı Temiz Adım 10

2

Ayakkabılarınıza iyi havalandırma yapın. Ayağınız havalandırılmalı, ayakkabılarınızı da çıkarın. Dışarıda güzel ve güneşli olduğunda, ayakkabılarınızın sensiz dışarıda oynatılmasına çekinmeyin. İşte bu – onlara güzel bir mola verin!

Kar Zincirleri Yükleme başlıklı resim Adım 13

3

Ayakkabı çizmelerini ver. Kokulu ayakkabıları kışın arabaya atın. Onları birkaç gece ve gündüz donarken bekletin. Onların giymeden önce oda sıcaklığına yavaşça ısıtmalarına izin verin.

Yöntem

3

Kişisel temizlik

 

1

Ayaklarınızı her gün veya her gün antimikrobiyal sabunla yıkayın. Ayaklarınızın ve ayakkabılarınızın kokusunu mantar veya bakteri oluşturuyorsa, kaynağın kokusuna saldırmak iyi bir fikirdir. Duş alırken her gün, her iki ayağınızı da antimikrobiyal veya antibakteri edici sabunla iyice silin.

Ayaklarınızı her gün antimikrobiyal sabunla yıkayıp yıkamayacaklarını öğrenin. Her gün onları yıkamak onları kuru ve çatlamış bırakabilir. Ayaklarınız kuruysa, yıkadıktan sonra nemlendirin ve her gün antimikrobiyal yıkama ile ayaklarınızı yıkamayı düşünün.

 

2

Deodorantı ayağınıza koyun. Bu garip gelebilir, ancak ayaklarýnýn da terlediđini unutmayýn. Ayaklarınız için yapılmış olan bir deodorant takın (diğer bir deyişle başka yerde kullanmayın) ve her sabah uygulayın.

Yöntem

4

Bebek pudrası

Nemlendiklerinde ayaklarınız kokuyorsa, nemli kalmalarını önlemek için iyi bir yol (her seferinde bir nefes almayı bir kenara bırakmayın), onları bebek veya talk pudrasıyla toz haline getirmektir. Toz hoş fakat ince bir kokuya sahiptir ve ayağınızın terlemesine yardımcı olabilir.

Ayağınıza bebek tozu veya Altın Bond koyun. Sonra çoraplarla örtün.

Başlıklı resim Squeaks Out Air Jordan Sneakers Adım 4

2

Ayakkabıların içine bir parça daha bebek pudrası koyun. Sonra ayakkabıları giyin.

Yöntem

5

Karbonat

 

1

Pişirme soda ile deodorize edin. Onları çıkardığınızda her gece ayakkabılarınıza biraz serpin. Sabahları ayakkabılarınızı koymadan önce, aşırı pudradan kurtulmak için ayakkabıları dışarıya alın ve tabanları biraraya getirin.

 

 

Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış

Ayak kokusu giderme

1

Çamaşır suyu kullanın. Bir galon ılık suya yaklaşık iki çorba kaşığı (1 ons) çamaşır suyu ekleyin. Bu çözümde ayaklarınızın günde 5-10 dakika boyunca bir hafta boyunca ıslatın. Cildinize kuruyacak kadar ıslatılmış buluyorsanız, bebek yağı uygulayabilirsiniz.

Beyaz çoraplarınızı çamaşırların içinde ağartın. Ayakkabılarınız dayanabilirse, aynı çözümü ayakkabılarınızın içerisine ekleyin ve batırın. 1/2 saat bekleyin ve daha sonra onları lavabonun içinde durulayın. Onları tekrar giymeden önce iyice kurulayın.

 

 

2

Çaydanlık ıslatın. Ayağınızı bir hafta boyunca günde 30 dakika ıslatın. Çaydaki tanik asit cildinizi kurutur. [4]

 

3

Tuzlu su kullanın. Her su çeyreği için yarım bardak kaşer tuzu uygulayın. Yatırdıktan sonra, ayaklarınızı durulamayın ve iyice kurutun. [5]

 

4

Alüminyum asetat uygulayın. Bu ayaklarımı kurutur. 1 paket Domeboro tozu veya 2 çorba kaşığı Burow’un Çözeltisini (her ikisi de tezgah üstü) 1 pint suda karıştırın. Her seferinde 10 ila 20 dakika bekleyin.

 

Bir pişirme tozu karışımı yapın. Her su çeyreği için bir çorba kaşığı kabartma tozu uygulayın. Bu, cildi daha alkali yapar, bu da bakteriyel büyümeyi engeller.

Ayak kokusu atmak Adım 22 başlıklı resim

 

Sirke suda karıştırın. Bu cildi daha asidik yapar. Her 1 litre su için 1/2 kap sirke ekleyin.

Unutmayın ki bazı insanların ayak kokusu “sirkin” olarak tanımlanabilir; eğer bu sizsiniz, bu emmek şeyleri daha da kötüleştirebilir.

 

 

Bebek tozunu ayakkabılarınıza koyun. Ayakkabılarınıza ve çoraplarınızda bebek tozu veya kabartma tozu uygulamak gelecekteki kokuların kurumasına yardımcı olacaktır.

 

Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış

Ayaklarınızı Temizleme

Ayak kokusu atmak başlıklı resim Adım 1

1

Ayaklarınızı ovun. Bilindiği gibi, duşta sabunlu su ile çabuk bir ovmak yeterli değildir. Buradaki amaç, bakterilerin beslenmesi istenen herhangi bir bakteri ve ölü cilt hücresinden kurtulmaktır. Bu nedenle, ayaklarınızı yıkarken, ayağının tüm yüzeyini bir bez, fırça veya herhangi bir zımpara mekanizması ile pul pul dökün ve anti bakteriyel sabun kullanın. Ayak parmaklarınız arasında fırçalama yapmayı da unutma.

 

2

Ayaklarınızı kurutun. Ayaklarınızı kuruturken, tamamen kurutun. Nem, ister su isterse ter olsun bakteriler için verimli üreme alanı oluşturur, ayaklarınızı iyice kurutmak için zaman ayırın ve parmaklarınız arasındaki boşluğu ihmal etmeyin.

 

3

El dezenfekte edici kullanın. Tuhaf gelebilir, ancak iyi bir el temizleyici, ayaklarınızdaki mikropları öldürebilir ve bakteriyel büyümeyi engelleyebilir.

 

4

Terleme öncesi kullanın. Kollarınızın altında uyguladığınız ter önleyici aynı tipte ayaklarınız için de kullanılabilir. Her alan için ayrı bir sopa çektiğinizden emin olun. Geceleri temiz, kuru ayaklara uygulayın, sonra çoraplarınızı ve ayakkabılarınızı her zamanki gibi sabahları giyin. [1] Gün boyunca ayaklarınızı kuru ve taze tutmanıza yardımcı olur.

Ter önleyici, ter kanallarındaki elektrolitlerle reaksiyona girerek ter kanallarınızı tıkayan “jel tıkaçları” oluşturur. Ayaklarınızın her birinde 250.000’den fazla ter bezi var [2] (vücudunuzun diğer herhangi bir bölümünden daha fazla ter bezi var) biraz ter önleyici uzun bir yol kat edebilir.

Dışarı çıkmadan önce uygulamayın, aksi takdirde ayakkabılarınızı kayabilir ve kayabilirsiniz.

5

1/2 normal sirke ve 1/2 izopropil alkol karışımı tutun. Ayak parmaklarınızın üstündeki ayaklarınızdaki tahriş olmuş ciltler arasında bu kadar günlük damla yapın (bir ilaç damlalığı kullanın). Her iki ürün cildinize zararsızdır, ancak sirke mantarları öldürür ve alkol bakteri önler ya da öldürür. Ayrıca temas üzerine parmak mantarından kurtulmanıza yardımcı olur .

Kötü kokuları gidermek için ayaklarınızı 1/2 sirke, 1/2 su ile ıslatın. Her ikisi de kokmuş kokulardan kurtulmanıza yardımcı olan birkaç kaşık toz kabartma tozu ve kekik yağ damlası ekleyin. [3]

 

6

Ayağınızı bir veya daha fazla toz ile ovun. Bunu ayak parmaklarınızın arasında yapın. Ayak kokusu ile mücadele için çoğu ayak tozu ve spreyin içerdiği şey:

Talk pudrası. Bu bir sıkıştırıcıdır, bu yüzden ayaklarınızı kurutacaktır.

Resim 61892 8 bullet 1

Karbonat. Bu, bakteri dostu olmayan bir alkalin ortam yaratır.

Resim 61892 8 mermi 2

Mısır nişastası. Bu ter emmeye yardımcı olur.

Resimli 61892 8 bullet 3

Yöntem

2

Ayakkabılarınızı Tazelemek

Ayak kokusu giderilmesi başlıklı resim 6. Adım

1

Sandalet veya açık ayakkabı giyin. Açık ayakkabı giymek, havanın ayaklarınızın etrafında akmasını sağlayarak onları serin tutar ve sizi çok terden üretmekten alıkoyar. Terlettiğinde, hava dolaşımı nedeniyle hızla buharlaşır.

Soğuk aylar boyunca ayaklarınızı “nefes al” mağzı olan deri veya tuval ayakkabıları giyin. Kauçuk ve plastik ayakkabılardan uzak durun.

 

2

Çoraplarınızı günlük olarak değiştirin. Çoraplar giydiğinizde çorabı emer ve onları çıkarırken kurur. Ardından ikinci gün çorap kirli bir çifte koymak esasen bu terin tekrar ısınmasını sağlayacak ve bu da kötü bir kokuya yol açacaktır. Çoraplarınızı her gün değiştirin, özellikle ayaklarınızı terletirseniz.

Açık ayakkabı giymediğiniz sürece; her zaman çorap giymelisin. Ayaktan nemden uzaklaşırken yardımcı olmak için iki çift çorap deneyin.

 

Çoraplarınızı yıkarken, cildin ölü pullarının yıkanma ihtimalinin daha fazla olması için onları çamaşır makinesinin içine doğru çevirin.

 

Pamuktan veya yünden emici çoraplar için uğraşın. Emici olmayan çoraplar (naylon gibi) ayağınızın çevresinde nemi tutar, bakteriler için rahat bir köşe oluşturur.

 

3

Hafifçe toz ayakkabı ve çorap her gün pişirme tozu ile. Yeni miktarı eklemeden önce dün pişirme soda tozunu. Pişirme çamuru nemi ve kokuları emer.

 

4

Ayakkabıları tazelemek için sedir ağacı veya karanfil kullanın. Sedir ağacından talaş parçalar veya bütün karanfilleri giymek zorunda kalmadığınızda birkaç günlüğüne ayakkabılarınızın içine koyun. Koku bir kaç gün sonra kaybolacaktır.

 

5

Sedir ağacı iç tabanları kullanın. Sedir ağacı talaşlarına ek olarak sedir ağacı tabanlıklarını da kullanabilirsiniz. Doğal sedir odunu uçucu yağları, bakterilerle savaşan, ayak kokusunun, atlet ayağının ve tırnak mantarlarının iyileştirilmesine ve önlenmesine yardımcı olan antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Ayrıca, toz veya kremleme gibi günlük rutinlere gerek kalmadan uygun bir yoldur.

 

6

Ayakkabılarınızı çevirin. Bakterilerin kamp kurmadığı şekilde ayakkabılarınızı tamamen kurumasını bekleyin. Ayakkabıların tamamen kuruması 24 saati bulur.

Kurutma işlemine yardımcı olmak için tabanlıkları çıkarın. Aksi takdirde, her gün aynı çifte takmak kokmuş ayaklar için bir reçetedir. Islak ayakkabılar içinde kıvırcık gazete onları gece boyunca kurutacak.

 

7

Ayakkabılarınızı düzenli olarak yıkayın. Birçok ayakkabı çamaşır makinesine atılabilir. Onları koymadan önce iyice kurumalarını sağlayın.

 

8

Ayakkabılarınızı sık sık çıkarın. Ne zaman mola veriyorsan, kimse bakmıyor, ayakkabılarını çıkar. Bu, ayakkabıların ve ayaklarınızın daha kuru kalmasına yardımcı olur.

 

9

Bir ayakkabı kurutucu kullanın. Islak ve terli ayakkabıları yavaşça ve tamamen kurutmak için konveksiyon hava akımları kullanan birkaç büyük, düşük voltajlı ayakkabı ve çizme kurutucusu bulunur. Günün sonunda veya egzersizi üzerine ayakkabılarınızı giyin ve yaklaşık sekiz saat sonra kuru, sıcak ve rahat ayakkabılar giyin. Kurutucular, kokuya neden olan bakterilerin büyümesi ve ayakkabılarınızın daha uzun süre dayanması için gereken nemi elimine eder.

 

 

Ayak Kokusu Kremi GÜNCEL BLOG YAZILARI