Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış Ürün Görseli

Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış

Düzgün oturan ve ayaklarınızı destekleyen ayakkabı giymek, boğaz ayaklarından kaçınmak ve birçok yaygın ayak problemini önlemek veya hafifletmek için hayati önem taşımaktadır. Düşme ve kayma riskinizi en aza indirecek ayakkabı seçmek de önemlidir.

Ayakkabı seçerken, etkinliği, yüzeyi ve destek ihtiyacınızı göz önüne almalısınız.

Sert yüzeyler ayak ağrısına ve sorunlara neden olabilir

Sert yüzeylerde – örneğin beton gibi – çok fazla zaman harcayan insanlar topuk ve ön ayak ağrısına daha yatkındır ve daha fazla kallus ve mısır üretebilir. Sert yüzeylerde ayakta kalmanızın neden olduğu stresleri azaltmak için, yumuşak tabanlıklar ve iç parçalar ile destek ayakkabıları (tercihen dantel) takın. Kemer destekleri, basıncın topuk ve ön ayak üzerine odaklanmaması için daha geniş bir yüzey alanına ağırlık dağıtmasına yardımcı olacaktır.

Dantel ayakkabıları boğaz ağrısını hafifletebilir

Dantelli çizmeler bacağın hizalamasını korur, böylece ayağın her iki yanında bulunan kaslar ve bağlar onlara eşit miktarda basınç uygulanır. Bu, ayak ağrısını azaltmaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, dantel ayakkabıları ayak bileği eklemindeki hareket aralığını kısıtlayabilir. Genel bir kural olarak, ayak bileğinin üzerinde çok yüksek gelmeyen botları giyin ve tercihen ayaklı bir dille ayak bileğinin önüne rahatça oturduğundan emin olun.

Topuklar önemli fiziksel strese neden olabilir

Yüksek topuklu ayakkabılar, ayağı doğal olmayan bir konuma yerleştirir ve hem ayak hem de duruşunuzu etkiler. Yüksek topuklu ayarda uzun süre yürümek sırt ve boynunuza gereksiz stres yükleyebilir ve sürekli postür değişikliklerine neden olabilir. Düzgün ayakkabı giymeye başladıklarında, çalışma yaşamlarının çoğunda yüksek topuklu ayakkabı giymiş kadınlar kendilerini acı içinde buluyorlardı.

Yüksek topuklu ayakkabı ayrıca ön ayak üzerinde daha fazla basınç uygulayarak kallus oluşmasına neden olabilir. Sivri ayak parmakları üzerine bunions, pençe parmakları, mısırlar ve çivilerin kalınlaşması gibi kalıcı deformiteye neden olabilecek önemli baskılar oluşturur.

Uygun spor ayakkabıları spor yapmak için hayati öneme sahiptir

Sporcular, koşu ve atlama esnasında şok absorbe etme yastığı sağlayan, yan yana aktivite için istikrar sağlayan ayakkabı gerektirir. Spor ayakkabıları ayağın topunda kolaylıkla kıvrılmalı ve yaralanmayı önlemek için ayakkabının arkası desteklenmeli ve topuklu olmalıdır.

Ayakkabı içtabanları ve tabanlıkları

Ayakkabı takozları, konfor ve desteği artırabilir ve ayak duruşunu iyileştirebilir. Eczanelerde satın alınan iç tabanlar ve spor mağazaları genelde yumuşak malzemelerden jenerik bir kemer şekline dönüştürülür. Bazı insanlar için yeterli olabilirler ancak belirli problemleri ele almazlar ve ayağınıza dökülmezler. Bazı tabanlıklar vücut ağırlığını ayağınızın ağrılı alanlarından uzaklaştıracak şekilde tamamen tasarlanmıştır.

Podiatristler, ayak duruşunuzu değiştirmek için tabanlıkları reçete eder. Ayak duruşunda bir değişiklik, ayak ağrısını hafifletmeye ve yaralanmayı önlemeye yardımcı olabilir. Ayağınızın dökümü genellikle sıva içine alınır ve tabanlıklar özellikle kişinin ayaklarına göre uyarlanmıştır. Bu cihazlar ‘türden biri’ olduklarından, genellikle sayaç üzerinden satın alınanlardan daha pahalıdırlar .

Ayakkabılarınızı değiştirin

Ayakkabılarınızı bir günden diğerine değiştirmeniz, ayağınızın duruşunu değiştirmek ve yükü daha geniş bir eklem ve kas yelpazesine yaymak için yardımcı olacaktır. Ayakkabılarınızın kurumasına ve böylece bakterilerin büyümesini azaltmasına izin verecek. Değişken spor ayakkabı köpüklerin ‘geri tepmeye’ daha fazla zamana izin vermesini sağlar (şekle dönüşür). Bu, ayakkabılarınızın ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir.

Ayaklar bakteriler için üreme alanıdır

Her ayağın 250.000 ter bezi var ve günlük yaklaşık bir bardak (500 ml) ter üretiyor. Aşırı terleme, bakteriler ile birleşince, rahatsız edici ayak kokusu oluşturabilir. Ayak tabanlarında yetişen bakteriler aslında peynir üretiminde kullanılan bakteriler tarafından salınan gazlara benzer gazlar üretir; dolayısıyla adı ‘sevimsiz Ayaklar’.

Ayak kokusunu tedavi etmek

Bakterilerin büyümesini azaltmak ve sorunu tedavi etmek için ayak çevresindeki terli sıcak koşullar ortadan kaldırılmalıdır.

Aşağıdaki tedaviler, sorunun nedenine bağlı olarak yararlı olabilir:
Hafif antiseptik solüsyonlar veya sabunlar
Metilize edilmiş alkollü içecekler, günde bir veya iki defa (özellikle ayak parmakları arasında) uygulandığında, cildin kurumasına yardımcı olabilir (parmaklarınız arasındaki cilt kırılırsa kullanmayın).
Sentetik çoraplardan kaçının ve hava sirkülasyonunu iyi yapan ayakkabı giyin ve ayaklarınızın solunmasına izin verin (deri iyidir).
Nem çekici çoraplar yardımcı olabilir veya okula çorap ekstra bir çifte alabilir veya üzerinde değişiklik yapmak için çalışabilir.
Kuru ve havalanmasını sağlamak için ayakkabılarınızı düzenli olarak değiştirin.
Ciddi vakalarda, bakterileri öldürmek için topikal (cilde uygulanır) veya oral (ağızdan) antibiyotikler reçete edilebilir.
Bu tedaviler başarısız olursa, bir podyutatöre başvurun.

Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış

Ayakkabılar hızla kirli ve kokulu hale gelebilir. Koku ayaklarından mı yoksa ayakkabılarınızdaki nemden mi kaynaklanıyor olsun, kontrol altına almak oldukça kolaydır. Ayakkabıları temizlerken ana hedefiniz, büyüyen ve kötü kokuya neden olan bakteri öldürmektir. Bu, birkaç farklı şekilde başarılabilir.

 

Ayakkabılarınızı Yıkama

Ayakkabılarınız yıkanabiliyorsa, aşağıdaki yöntemi izleyin. Yıkama işlemi, tabanlardaki tutkalları gevşetebileceğinden, spor ayakkabılarıyla dikkatli olun.

 

Spor ayakkabılar-Dışİhtiyacınız Olacak:

Çamaşır makinesi

Yastık Kılıfı

Deterjan

Ağartıcı (opsiyonel)

Temizleme İşlemi:

Ayakkabı bağlarını ve ayakkabılarınızdan tabanları (mümkünse) çıkarın.

Ayakkabıları yastık kılıfına yerleştirin.

Yastık kılıfını çamaşır makinesine yerleştirin.

Sicak su ve bol miktarda deterjan kullanarak ayakkabılarınızı normal bir devirde çalıştırın. Ayakkabılarınız beyazsa, biraz çamaşır suyu da ekleyebilirsiniz.

Koku çok kuvvetliyse kokudan kurtulmak için iki tam devirle çalıştırmak isteyebilirsiniz.

Pişirme Soda veya Sirke Kullanma

İhtiyacınız Olacak:

Karbonat

Sirke

Evye (veya bu dışarıda yapılabilir)

Temizleme İşlemi:

Her ayakkabıya yaklaşık 1 fincan kabartma tozu doldurarak başlayın. (Daha küçük ayakkabılar için daha az kullanın.)

Her ayakkabıya 1 bardak sirke ekleyin. Bu kabarcıklanma ve köpürmeye neden olacaktır.

Bırak bu ayakkabılarınızı yaklaşık 15 dakika ayarlıyor ve çalışıyor.

Karışımı ayakkabılardan çıkarın, durulayın ve ayakkabılarınız yıkanabiliyorsa yukarıdaki talimatları izleyerek yıkayın.

reklâm

 

 

Çamaşır suyu kullanma

Bu yöntemle dikkatli olun çünkü su ve ısı tabanlardaki tutkalları gevşetebilir.

 

İhtiyacınız Olacak:

Çaydanlık

Su

Çamaşır suyu

Evye (veya bu dışarıda yapılabilir)

Temizleme İşlemi:

Su ısıtıcısını suyla doldurarak başlayın ve kaynatın.

Ayakkabılarınızı lavaboya veya dışarıdaki temiz bir yüzeye yerleştirin.

Her ayakkabıyı kaynar su ile doldurun ve az miktarda ağartıcı ilave edin.

Bırakın birkaç dakika bekleyin.

Su soğuduğunda, suyu boşaltın ve yukarıdaki talimatları izleyerek yıkayın. Çamaşır suyu bakteri öldürür, böylece kokusu giderilir.

 

Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış

Deri Ayakkabıları Bakımı ve Kokmuş Ayakları Önleme İpuçları

 

Deri en nefes alabilen ayakkabı malzemelerinden biri olarak bilinir. Öyleyse ayağınız terlemeye ve en sevdiğiniz elbise ayakkabılarında neden acımasızca kokuyor gibi görünüyor? İlk olarak, sende olabilir  düşünmek  onun şanlı nefes gözenekler ile deri giyiyor … ama gerçekte, ayakkabıların edilebilir yapılmış  sentetik deri ,  o üretmeye çok ucuz olduğu için bu gün popüler hale gelmiştir. (Bunun yerine, tam tahıllı deri ayakkabı alacağınızdan emin olmak istersiniz !)  Ancak, gerçek deri bile yanlış çorap tipiyle karışabildiğiniz ve ayaklarınızı terlettirebileceğini unutmamak önemlidir. Ayrıca, bakteriler herhangi bir ayakkabı materyali üzerine birikebilir, ayakkabılarınızdan kaynaklanacak dayanılmaz kokulara neden olur – ve kokulu ayakları önyükleme için!

 

 

Deri Kokuları Gider ve Temizlenmesi Daha Zor Olabilir

WikiHow  deri tahıllarının vücut kokusu ve tütün dumanı ile kalıp ve gıda kokusu arasında her şeyi emebileceğini kanıtlar . Ayrıca deriyi temizlemek daha zordur, çünkü sert temizleme maddeleri kullanırsanız bu malzeme bozulabilir. Örneğin, değerli deri ayakkabılarınızda Windex, 409, Bay Clean veya hatta “tamamen doğal” fırın soda ve sirke gibi bir şey kullanmak istemiyorsunuz.

 

ayakkabı bakımı

Resim Kaynağı: ArtOfManliness.com

 

Deri Koruma Önerileri

Aşağıda, ayakkabılarınızın en iyi şekilde görünmesi için birkaç deri bakım ipucu verilmiştir:

 

– Bağcılar gibi sedir ağacı ayakkabı ağacına yatırım yapın . Bu, aşırı nemi (ve kokuyu) kaldıracak ve deri doğal şeklinizi korumaya yardımcı olacaktır.

 

– Deri koruyucu sprey koyduğunuzdan emin olunuz veya elemanlardan korunmalarını sağladığında ayakkabılarınızı ovunuz.

 

– Yüzeyi çatlaklardan korumak ve parlaklığını korumak için petrol jöle veya deri nemlendirici uygulayın .

 

– Durulamayı gerektiren eyer sabunu kullanmaktan kaçının – bu küçük çatlakların oluşmasına neden olabilir.

 

– Islak ayakkabıları kesinlikle ateşe veya ısıtıcıya batırmayın. Bu olacak çatlaklara neden!

 

– Rutubet emmek için havlu veya gazete ayakkabıları ile doldurulmalıdır.

 

kokmuş ayaklar

Resim Kaynağı: SoftStarShoes.com

 

Kokmuş Ayaklar için Çözümler: Deri Ayakkabılarını Nasıl Deodorize Edilir?

Bazen birkaç saatliğine taze, serin havada kokuşmuş bir giyecek eşyası koyarak uzaklaşabilirsiniz. Ayrıca deri cilalamak ve kokuları absorbe etmek için ayakkabılarınızı gazeteye sarmak için Kiwi Honor Guard gibi bir ürün kullanabilirsiniz .

 

Unutma, bakteriler çoğunlukla ayakkabılarda kötü kokulara neden olur . Ayakkabıların dışına kokarmak için SteriShoe UV Ayakkabı Sanitizer’ı kullanabilirsiniz ve deri ayakkabılarınızdaki mikroorganizmaların% 99.9’unu yalnızca 45 dakika içinde öldürürsünüz. UVC ışığı ayakkabılarınızdaki nemi de kurutur. Buna rağmen, bakterilerin gelişmesini sevdiği ıslak ayakkabılar giymekten kaçınmak için her gün alternatif ayakkabı kullanman önerilir.

Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış

Günümüzde gerek iş yerlerinde gerekse evlerde sürekli olarak ayakkabı kullanımından ötürü foot care ayak kokusu kremi ile bu sıkıntının önüne geçilmeye çalışılmaktadır.

Sizler de ayak kokusu konusunda şikayetçiyseniz o halde beklemeye gerek olmadan hemen siparişinizi verebilirsiniz. Çok kolay kullanımı ile ön plana çıkmaktadır. En iyi sonuçları alma şansına da sahip olabilirsiniz. Bu arada kullanımı konusunda daha basit bir durum oluşsun diye düşünen Ar-ge ekibi sayesinde artık ıslak mendil tarzında kullanabileceğiniz ve ayak kokusunun anında geçmesini sağlayan bir ürün de tercih edebilirsiniz.

foot-care-ayak-kokusu-kremi-nedir-faydalari-nelerdir

Bu ürünü sipariş etmek için zaman kaybetmeden internet sitemizi kullanabilirsiniz. En iyi sonuçları da bu şekilde alabiliyorsunuz. Çünkü ürünlerimiz istediğiniz dahilinde 1 iş günü içerisinde kargo ile gönderilmektedir. Böylece sizler de hızlı ve kolay şekilde geri dönüşler alabilmektesiniz.

Foot Care Faydaları Nelerdir?

 Ayak sağlığının önemi her zaman hatırlatılmaktadır. Uzmanlar da bir çok hastalığın aslında ayaktan başladığını söylemektedir. Elbette günümüzde çalışma hayatında da sosyal hayatta da doğal olarak sokakta ayakkabı giyilmektedir. Buna mükabil olarak ister istemez ayaklarda koku oluşması durumu söz konusudur. Bu yüzden sizler de Foot Care ayak kokusu kremi ile bu sorunun kökünden çözebilirsiniz. Hemen sipariş hattımızdan ürününüzü isteyebilir ya da bizlerle temas kurarak ürün hakkında müşteri danışmanımızdan da bilgiler alabilirsiniz. Böylece daha ayrıntılı ve net şekilde bilgilere ulaşma şansına da sahip olabileceksiniz. Her zaman sizlerleyiz.

Ayak Kokusu Kremi GÜNCEL BLOG YAZILARI