Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış Ürün Görseli

Ayak ve tırnak mantarı

Ayak ve tırnak mantarıAyak ve tırnak mantarı

Uzmanlar tırnak mantarına yakalanmamak için sürekli olarak ayakların temiz tutulması ve düzenli olarak yıkanması gerektiğini her fırsatta dile getirmektedir. Onikomikoz olarak adlandırılan tırnak  mantarı dermatofit adı verilen organizmalar tarafından meydana gelmektedir. Tedavisi mümkün ama bulaşıcı bir hastalık olan tırnak mantarının mutlaka doktor kontrolün de tedavi edilmesi gerekmektedir. Bu durum yalnızca kozmetik bir sorun değil tırnak yatağını tutan bir enfeksiyondur. Tırnak mantarı tüm tırnak hastalıklarının yaklaşık olarak % 50 lik kısımını oluşturmaktadır.

Tırnakta meydana gelen mantar gözle görülebilir acısı, ağrısı hissedilir ve ayaklar da ciddi anlam da koku oluşmasına neden olur. Bu hastalık tırnaklar da sarı, yeşil renklenme, tırnaklar da pul şeklin de kalkma , kötü koku olarak kendisini belli etmektedir. Yavaş ve kronik olarak seyreden bu rahatsızlık ayaklar da en çok yaşanan problemlerden bir tanesidir. Yaygın olarak bu rahatsızlığı yaşayan bir çok hasta bulunmaktadır.

Tırnaklarınızı çok dipten kesmemek sizin için çok önemlidir. Çünkü bu rahatsızlık da mantarın daha diplere inerek yayılmasını kolaylaştımaktadır….

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )