Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış Ürün Görseli

Ayaklarınızı Temizleme

Ayaklarınızı Temizleme

Ayak kokusu atmak başlıklı resim Adım 1

1

Ayaklarınızı ovun. Bilindiği gibi, duşta sabunlu su ile çabuk bir ovmak yeterli değildir. Buradaki amaç, bakterilerin beslenmesi istenen herhangi bir bakteri ve ölü cilt hücresinden kurtulmaktır. Bu nedenle, ayaklarınızı yıkarken, ayağının tüm yüzeyini bir bez, fırça veya herhangi bir zımpara mekanizması ile pul pul dökün ve anti bakteriyel sabun kullanın. Ayak parmaklarınız arasında fırçalama yapmayı da unutma.

 

2

Ayaklarınızı kurutun. Ayaklarınızı kuruturken, tamamen kurutun. Nem, ister su isterse ter olsun bakteriler için verimli üreme alanı oluşturur, ayaklarınızı iyice kurutmak için zaman ayırın ve parmaklarınız arasındaki boşluğu ihmal etmeyin.

 

3

El dezenfekte edici kullanın. Tuhaf gelebilir, ancak iyi bir el temizleyici, ayaklarınızdaki mikropları öldürebilir ve bakteriyel büyümeyi engelleyebilir.

 

4

Terleme öncesi kullanın. Kollarınızın altında uyguladığınız ter önleyici aynı tipte ayaklarınız için de kullanılabilir. Her alan için ayrı bir sopa çektiğinizden emin olun. Geceleri temiz, kuru ayaklara uygulayın, sonra çoraplarınızı ve ayakkabılarınızı her zamanki gibi sabahları giyin. [1] Gün boyunca ayaklarınızı kuru ve taze tutmanıza yardımcı olur.

Ter önleyici, ter kanallarındaki elektrolitlerle reaksiyona girerek ter kanallarınızı tıkayan “jel tıkaçları” oluşturur. Ayaklarınızın her birinde 250.000’den fazla ter bezi var [2] (vücudunuzun diğer herhangi bir bölümünden daha fazla ter bezi var) biraz ter önleyici uzun bir yol kat edebilir.

Dışarı çıkmadan önce uygulamayın, aksi takdirde ayakkabılarınızı kayabilir ve kayabilirsiniz.

5

1/2 normal sirke ve 1/2 izopropil alkol karışımı tutun. Ayak parmaklarınızın üstündeki ayaklarınızdaki tahriş olmuş ciltler arasında bu kadar günlük damla yapın (bir ilaç damlalığı kullanın). Her iki ürün cildinize zararsızdır, ancak sirke mantarları öldürür ve alkol bakteri önler ya da öldürür. Ayrıca temas üzerine parmak mantarından kurtulmanıza yardımcı olur .

Kötü kokuları gidermek için ayaklarınızı 1/2 sirke, 1/2 su ile ıslatın. Her ikisi de kokmuş kokulardan kurtulmanıza yardımcı olan birkaç kaşık toz kabartma tozu ve kekik yağ damlası ekleyin. [3]

 

6

Ayağınızı bir veya daha fazla toz ile ovun. Bunu ayak parmaklarınızın arasında yapın. Ayak kokusu ile mücadele için çoğu ayak tozu ve spreyin içerdiği şey:

Talk pudrası. Bu bir sıkıştırıcıdır, bu yüzden ayaklarınızı kurutacaktır.

Resim 61892 8 bullet 1

Karbonat. Bu, bakteri dostu olmayan bir alkalin ortam yaratır.

Resim 61892 8 mermi 2

Mısır nişastası. Bu ter emmeye yardımcı olur.

Resimli 61892 8 bullet 3

Yöntem

2

Ayakkabılarınızı Tazelemek

Ayak kokusu giderilmesi başlıklı resim 6. Adım

1

Sandalet veya açık ayakkabı giyin. Açık ayakkabı giymek, havanın ayaklarınızın etrafında akmasını sağlayarak onları serin tutar ve sizi çok terden üretmekten alıkoyar. Terlettiğinde, hava dolaşımı nedeniyle hızla buharlaşır.

Soğuk aylar boyunca ayaklarınızı “nefes al” mağzı olan deri veya tuval ayakkabıları giyin. Kauçuk ve plastik ayakkabılardan uzak durun.

 

2

Çoraplarınızı günlük olarak değiştirin. Çoraplar giydiğinizde çorabı emer ve onları çıkarırken kurur. Ardından ikinci gün çorap kirli bir çifte koymak esasen bu terin tekrar ısınmasını sağlayacak ve bu da kötü bir kokuya yol açacaktır. Çoraplarınızı her gün değiştirin, özellikle ayaklarınızı terletirseniz.

Açık ayakkabı giymediğiniz sürece; her zaman çorap giymelisin. Ayaktan nemden uzaklaşırken yardımcı olmak için iki çift çorap deneyin.

 

Çoraplarınızı yıkarken, cildin ölü pullarının yıkanma ihtimalinin daha fazla olması için onları çamaşır makinesinin içine doğru çevirin.

 

Pamuktan veya yünden emici çoraplar için uğraşın. Emici olmayan çoraplar (naylon gibi) ayağınızın çevresinde nemi tutar, bakteriler için rahat bir köşe oluşturur.

 

3

Hafifçe toz ayakkabı ve çorap her gün pişirme tozu ile. Yeni miktarı eklemeden önce dün pişirme soda tozunu. Pişirme çamuru nemi ve kokuları emer.

 

4

Ayakkabıları tazelemek için sedir ağacı veya karanfil kullanın. Sedir ağacından talaş parçalar veya bütün karanfilleri giymek zorunda kalmadığınızda birkaç günlüğüne ayakkabılarınızın içine koyun. Koku bir kaç gün sonra kaybolacaktır.

 

5

Sedir ağacı iç tabanları kullanın. Sedir ağacı talaşlarına ek olarak sedir ağacı tabanlıklarını da kullanabilirsiniz. Doğal sedir odunu uçucu yağları, bakterilerle savaşan, ayak kokusunun, atlet ayağının ve tırnak mantarlarının iyileştirilmesine ve önlenmesine yardımcı olan antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Ayrıca, toz veya kremleme gibi günlük rutinlere gerek kalmadan uygun bir yoldur.

 

6

Ayakkabılarınızı çevirin. Bakterilerin kamp kurmadığı şekilde ayakkabılarınızı tamamen kurumasını bekleyin. Ayakkabıların tamamen kuruması 24 saati bulur.

Kurutma işlemine yardımcı olmak için tabanlıkları çıkarın. Aksi takdirde, her gün aynı çifte takmak kokmuş ayaklar için bir reçetedir. Islak ayakkabılar içinde kıvırcık gazete onları gece boyunca kurutacak.

 

7

Ayakkabılarınızı düzenli olarak yıkayın. Birçok ayakkabı çamaşır makinesine atılabilir. Onları koymadan önce iyice kurumalarını sağlayın.

 

8

Ayakkabılarınızı sık sık çıkarın. Ne zaman mola veriyorsan, kimse bakmıyor, ayakkabılarını çıkar. Bu, ayakkabıların ve ayaklarınızın daha kuru kalmasına yardımcı olur.

 

9

Bir ayakkabı kurutucu kullanın. Islak ve terli ayakkabıları yavaşça ve tamamen kurutmak için konveksiyon hava akımları kullanan birkaç büyük, düşük voltajlı ayakkabı ve çizme kurutucusu bulunur. Günün sonunda veya egzersizi üzerine ayakkabılarınızı giyin ve yaklaşık sekiz saat sonra kuru, sıcak ve rahat ayakkabılar giyin. Kurutucular, kokuya neden olan bakterilerin büyümesi ve ayakkabılarınızın daha uzun süre dayanması için gereken nemi elimine eder.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )