Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış Ürün Görseli

Deri Ayakkabıları Bakımı ve Kokmuş Ayakları Önleme İpuçları

Deri Ayakkabıları Bakımı ve Kokmuş Ayakları Önleme İpuçları

 

Deri en nefes alabilen ayakkabı malzemelerinden biri olarak bilinir. Öyleyse ayağınız terlemeye ve en sevdiğiniz elbise ayakkabılarında neden acımasızca kokuyor gibi görünüyor? İlk olarak, sende olabilir  düşünmek  onun şanlı nefes gözenekler ile deri giyiyor … ama gerçekte, ayakkabıların edilebilir yapılmış  sentetik deri ,  o üretmeye çok ucuz olduğu için bu gün popüler hale gelmiştir. (Bunun yerine, tam tahıllı deri ayakkabı alacağınızdan emin olmak istersiniz !)  Ancak, gerçek deri bile yanlış çorap tipiyle karışabildiğiniz ve ayaklarınızı terlettirebileceğini unutmamak önemlidir. Ayrıca, bakteriler herhangi bir ayakkabı materyali üzerine birikebilir, ayakkabılarınızdan kaynaklanacak dayanılmaz kokulara neden olur – ve kokulu ayakları önyükleme için!

 

 

Deri Kokuları Gider ve Temizlenmesi Daha Zor Olabilir

WikiHow  deri tahıllarının vücut kokusu ve tütün dumanı ile kalıp ve gıda kokusu arasında her şeyi emebileceğini kanıtlar . Ayrıca deriyi temizlemek daha zordur, çünkü sert temizleme maddeleri kullanırsanız bu malzeme bozulabilir. Örneğin, değerli deri ayakkabılarınızda Windex, 409, Bay Clean veya hatta “tamamen doğal” fırın soda ve sirke gibi bir şey kullanmak istemiyorsunuz.

 

ayakkabı bakımı

Resim Kaynağı: ArtOfManliness.com

 

Deri Koruma Önerileri

Aşağıda, ayakkabılarınızın en iyi şekilde görünmesi için birkaç deri bakım ipucu verilmiştir:

 

– Bağcılar gibi sedir ağacı ayakkabı ağacına yatırım yapın . Bu, aşırı nemi (ve kokuyu) kaldıracak ve deri doğal şeklinizi korumaya yardımcı olacaktır.

 

– Deri koruyucu sprey koyduğunuzdan emin olunuz veya elemanlardan korunmalarını sağladığında ayakkabılarınızı ovunuz.

 

– Yüzeyi çatlaklardan korumak ve parlaklığını korumak için petrol jöle veya deri nemlendirici uygulayın .

 

– Durulamayı gerektiren eyer sabunu kullanmaktan kaçının – bu küçük çatlakların oluşmasına neden olabilir.

 

– Islak ayakkabıları kesinlikle ateşe veya ısıtıcıya batırmayın. Bu olacak çatlaklara neden!

 

– Rutubet emmek için havlu veya gazete ayakkabıları ile doldurulmalıdır.

 

kokmuş ayaklar

Resim Kaynağı: SoftStarShoes.com

 

Kokmuş Ayaklar için Çözümler: Deri Ayakkabılarını Nasıl Deodorize Edilir?

Bazen birkaç saatliğine taze, serin havada kokuşmuş bir giyecek eşyası koyarak uzaklaşabilirsiniz. Ayrıca deri cilalamak ve kokuları absorbe etmek için ayakkabılarınızı gazeteye sarmak için Kiwi Honor Guard gibi bir ürün kullanabilirsiniz .

 

Unutma, bakteriler çoğunlukla ayakkabılarda kötü kokulara neden olur . Ayakkabıların dışına kokarmak için SteriShoe UV Ayakkabı Sanitizer’ı kullanabilirsiniz ve deri ayakkabılarınızdaki mikroorganizmaların% 99.9’unu yalnızca 45 dakika içinde öldürürsünüz. UVC ışığı ayakkabılarınızdaki nemi de kurutur. Buna rağmen, bakterilerin gelişmesini sevdiği ıslak ayakkabılar giymekten kaçınmak için her gün alternatif ayakkabı kullanman önerilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )