Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış Ürün Görseli

Ayak Kokusu Kremi Foot Care Sipariş, Bilgi ve Satış

Ayak Terlemesi

                Ayağın yeteri kadar havalandırılmaması ve yeteri kadar yıkanmaması sonucun da oluşan ayak kokusu bazı krem ve losyonlarla giderilebilir. Bu losyon ve kremlere gerek kalmadan ayak terlemesi konusunda bazı önlemler alınmalı ve ayağa gereken bakım yapılmalıdır. Düzenli olarak çoraplar ve giyilen ayakkabı değiştirildiğinde terleme sorunu kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

ayak-hastaligi  Ter bezlerinin daha yoğun olduğu bölgelerden biri olan ayaklara fazla yüklenildiğinde terler ve koku yapar. Bu yüklenme sürekli ayakta durma, spor esnasında efor sarf etme şeklinde olabilir. Örneğin spor esnasında ayakkabı ya da çorap değiştirilemeyeceği için spordan sonra ayaklar ılık suda yavaşça ovularak yıkanmalıdır.

Özellikle parmak araları ve tırnak altlarının temizliğine dikkat edilmelidir.

Ayak terlemesi  bebekler de daha sık görülmektedir. Çocuklar da ayak terlemesi kızarıklık olarak da görünebilir.  Bu terleme nedenleri çok fazla  ssıcak ortamda kalması  ayakda ısının artması ve soğul su ile  günde en az bir kere yıkanması gerekir.  Bu uygulamaları yapmanız lazım. Bebekler de dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesidir.

 

 

Ayak Kokusu Kremi GÜNCEL BLOG YAZILARI